Soğutma Kompresörleri Revizyon,Tamir ve Overhoul

Güven Öncü Gemi ve Endüstriyel Sistemleri Sanayi Ve Ticaret Ltd. Şti bünyesinde, soğutma sektöründe 2007’den bu yana verdiğimiz hizmetler neticesinde edindiğimiz bilgi, tecrübe, donanımlarımız ve sektörde teknik altyapının yanında kurumsal altyapı ile desteklenmiş daha fazla çözüm ortağına ihtiyaç duyulduğunu bilmemiz, müşterilerimizden konu hakkında aldığımız talep ve destek ile 2016 yılında GVN KOMPRESÖR markası ile soğutma kompresörlerinin tamir, bakım ve yenileme işlemlerine de başlanmıştır. Çalışmalarımız hakkında teknik proses ve kurumsal prosesimiz kısa bilgi olarak şöyledir;

GVN KOMPRESÖR TEKNİK PROSES: GVN KOMPRESÖR Teknik atölye ekiplerimiz tarafından atölye ortamına alınan arızalı kompresör şu aşamalardan geçmektedir;

DEMONTAJ: *Arızalı kompresör de-monte edilir. * Ölçme ve değerlendirme aşamasına geçilmek üzere tüm hareketli ve hareketsiz parçalar yıkama makinesinde kimyasal ile temizlenir.

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME: * Kompresör megger testine tabi tutulur, bobin kontrolü yapılır. * Hareketli ve hareketsiz parçaların ölçümleri yapılır. Fabrika aşınma limitleri içerisinde olup olmadıkları kontrol edilir. * Kayıt altına alınan sonuçlar ile tamir- bakım- yenileme planlaması yapılır.

TAMİR- BAKIM- YENİLEME: Ölçme ve değerlendirme aşamasındaki verilere dayanılarak planlanan işlemlere başlanır. Buna göre atölyemizde yapılabilecek işlemler şunlardır;

 * BOBİNAJ  * YATAK DÖKÜMÜ * ANA YATAK İMALİ * CRANKSHAFT TAŞLAMA * KOL BARALAMA  * SATIH TAŞLAMA * ULTRASONİC SOUND SİSTEMİ İLE YÜZEY TEMİZLİĞİ * LAZER KESİM CONTA İMALİ  * ANA BARA * KUMLAMA *BOYAMA

 • TEST VE KONTROL :  Tamir- Bakım- Yenileme işlemi tamamlanan kompresörler aşağıdaki ölçüm ve testlere tabi tutulur.   *Emme basma kontrolleri * Yağ basınç kontrolleri * Kapasite kontrolleri * Thermal ölçümleri * Megger testi * Vibrasyon testi *  Karşı basınç testi * Azot testi
 • SEVKİYAT : Kompresör sevk şekline ( hava, deniz yada karayolu) uygun box- palet seçimi yapılarak sevk edilir.
 • SİSTEME MONTAJ – DEMONTAJ: Talep olması halinde de-montaj ve montaj hizmeti teknik servis ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

GVN KOMPRESÖR TEKNİK PROSESİN AVANTAJLARI

 • Arızalı kompresörleriniz, ÖNCÜ SOĞUTMA güvencesi ile atölyelerimizde görevli konularında uzman teknik ekiplerimizin dayanışması halinde yapılmaktadır.
 • Geniş YEDEK PARÇA stoklarımız gerekli görülen parça değişimleri için ayrıca bir termin süresi beklemeksizin yapılmasına imkan vermektedir.
 • Sistemlerinizin aktif olarak çalışması üretimin ve iş akışının devam edebilmesi için gerektiğinde 2. EL SOĞUTMA KOMPRESÖR stoklarımızdan sisteme uygun orijinal ya da muadil kompresörün ikame olarak sisteme montajı yapılmaktadır.
 • De-montaj ve Montaj işleminin tarafımızdan talep edilmesi halinde soğutma sistemleri konusunda deneyimli teknik servis ekiplerimiz sistemin genel kontrollerini de yaparak kompresörün sistemsel bir arızaya maruz kalmaması için gerekli teknik destek hizmeti de vermektedir.

GVN KOMPRSÖR KURUMSAL PROSES

 • ARIZA İHBARI: Arıza ihbarı gelmesi ile teknik ofis ekibimiz tarafından kompresör etiket bilgileri, de- montaj ve montaj bilgileri alınarak gerekli planlama ve hazırlık yapılır.
 • SİSTEMDEN DEMONTAJ: Kompresörün de-montaj işleminin tarafımızdan talep edilmesi ile de- montaj planlaması yapılır.
 • KAYIT: Atölyemize ulaşan kompresör CRM sistemimize, görselleri ve etiket bilgileri ile kayıt edilir.
 • PLANLAMA: Atölyemizde değerlendirilmesi yapılan kompresör için yapılması gerekli görülen işlemler görselleri ile raporlanır ve onay almak üzere ilgili kişi/firmaya gönderilir.
 • TAMAMLAMA: İlgili kişi/firma tarafından onay verilen işlemler teknik atölye ekiplerimiz tarafından tamamlanır. Teknik ofis ekibimiz yapılan işlemleri görselleri ile beraber ilgili kişi/firmaya rapor eder.
 • SEVKİYAT: Sevkiyat aşamasın da gerekli prosedürlere uygun araç, box, palet seçimi teknik ofis ekibimiz tarafından organize edilir.
 • SİSTEME MONTAJ: Montaj işlemi talep edilmesi ile ilgili teknik servis hizmeti planlanır.

GVN KOMPRESÖR KURUMSAL PROSESİN AVANTAJLARI

 • Teknik ofis ekibimiz iş akışının planlanması, teknik servis ve teknik atölye ekiplerimizin koordineli çalışmasını sağlamakta ve tüm süreci yönetmektedir.
 • Teknik ofis ekibimiz tarafından süreç takip edilerek görselleri ile beraber tarafınıza rapor edilmektedir.
 • Hazırlanan teknik raporlar, kompresörün etiket bilgileri yapılan ölçüm ve değerlendirme ve işlemler CRM sistemimizde kayıt altında tutulmakta ve talep halinde istenilen zamanda bu bilgilere ulaşılmasını sağlamaktadır.
 • Teknik ofis ekibimiz teknik personellerimizin mesleki yeterlilik eğitimleri, iş güvenliği eğitimleri, kurumsal eğitim ve uyumları ayrıca süreçte uyulması gereken kanun, tüzük ve prosedürleri takip ederek kaliteli ve hızlı hizmet vermemizi sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


GVN Öncü Kompresör

Teknik Servis